EPAL Euro Palet  

Monday, November 22, 2010 5:52:26 PM

( EUR EPAL Palet)

Uluslararası Demiryolları Birliği (International Union of Railways) tarafından onaylaması yapılan ve DIN 15146'da tarifini bulan Uluslararsı yaygın kullanımı 800x1200 mm ölçülerinde standart bir palettir. Genel üretim ve kabul şartları UIC 435-2 talimatnamesinde temel olarak verilmiştir. Buna göre paletin dış ölçüleri 800x1200 -0+3 mm hassasiyetindedir.

Tahtada kullanılması gereken ahşap malzeme ölçüleri max. %22 nem oranında geçerli olan değerlerdir. EUR Palet olarak da bilinen paletin montajında kullanılan çivinin cinsinden, montajlama koordinatlarına kadar paletin dayanıklılığı maksimum düzeye çıkartacak özelliklerdedir.

Paletlerin üretibilmesi yetki dahilinde olup, kalite kontrolü uluslararası gözetim şirketleri tarafından denetlenmektedir.

Euro Palet'in en önemli özelliği çevreci olması olup, sonuçta tekrarlı ve tamir edilerek kullanılabilmesi nedeniyle maliyeti de düşüktür. Standart olması heryerde ve her sektörde kullanılabilmesine olanak verdiğinden, toplanarak daha ucuz bir bedelle tekrar satışa sunulabilmektedir.

euro-palet-ahşap-sandık-kasa

EUR Paletin Özellikleri

Aşağıdaki özellikler (1 ile 6 arası) sayesinde EURO-paletleri hemen tanırsınız.  Kalite isaretli (7 ile 12 arası) kalite kontrollü EURO-paletleri ve Gitterbox paletleri gerçekten sınırsız güvenlidir:

  1. European Pallet Association yakma plakası  
  2. Avrupa demiryolları şirketinin yakma plakası  
  3. Avrupa palet havuzunun yakma plakası  
  4. Çiviler Epal normludur
  5. Pahalanmış taban tahtaları
  6. Küflenme yoktur.
  7. Ülke kodu.
  8. EPAL-kalite kontrol agrafı.
  9. Onarım işaret çivisi
  10. Üretici - üretim yılı- üretim ayı